חופשי

חופשי מדי
https://unsplash.com/@wrwhite3

יש מילים ויש מילים…

יש מילים סתמיות החולפות ולא משאירות סימן. ‏
יש מילים נחושות המשתהות ומטביעות את חותמן. ‏
יש מילים עייפות ועזובות שלא זוכות לתשומת לב. ‏

המילה "חופש" עדיין מעוררת רגש עז. שאיפה, נשיפה, את המילה חופש ניתן לחוש בכל תא ותא.‏ לעומת זאת, צמד המילים "חופשי חופשי" הוא נדוש, זול והמוני.‏ חופשי, חינם, מאומה, שום כלום, אפס: המילה חופשי מתקבלת בהשמצות, פקפוקים וחשדנות.‏

המילה חופשי מגייסת את ההמון. לעתים הוא יוצא מגדרו, רץ בהתלהבות בלתי נשלטת: דוחף ולוקח את כל הבא ליד. "כל אחד לפי צרכיו?" לא כאן! הכלל הקיבוצי-חברתי הפך ל"כל אחד לפי כיסיו."

ראו לדוגמא את החלוקה החופשית הקיבוצית שיצאה מן העולם. במקרים רבים מחיר אפס או מחיר נמוך מעודד צריכת יתר ובזבוז ניכר.

על אף שהמילה חופשי יכולה לעורר את ההמון, לעתים תכופות היא דוחה התעניינות. הרי אם המוצר או השירות המוצע הוא בחינם אזי הוא וודאי נחות, הלא כן?

חופשי מדי?

לימונים
https://unsplash.com/@hoachld

נפגשתי השבוע לראשונה עם איש מדהים, יועץ שיווקי מרתק ומקצועי שהפגין ידע רב. שיתפתי אותו בהתלבטויותיי אודות שיווק ספר פרי עבודתי שיצרתי: 16 דרכים לפקד על בריאותכם.

לא אגזים אם אומר שהוא נשאר פעור פה מספרי הדיגיטלי המושקע. מעולם הוא לא ראה ספר כה מושקע. דעתו הייתה נחרצת. עליי להוציא את הספר לאור ולגבות כסף, ולא מחיר סימלי, עבור הגרסה הדיגיטלית.

היצירה נולדה מאותו דחף שהוביל אותי להפיק סרט אנימציה והוא הרצון העז להעניק מסר פשוט ורב עוצמה לצופים (קוראים): בחירות בשיגרה, בחירות ביום יום,‎ הן אלו שיעצבו את עתידנו.

הספר נכתב תחילה כדי לייצור מתנה לנרשמים לבלוג וכלל לא כפרויקט להוצאה לאור. לאחר העריכה והעיבוד הגרפי, נדהמתי מן היופי, החוכמה והחן אשר ניצבו לפניי. אט אט חלחלו בי סימני שאלה רבים והבנתי שטרם תם ונשלם פרויקט 16 הדרכים.

ובינתיים אני נאבקת בגודל המתנה שאני מעניקה לקוראים. האם יש צורך לתת פחות כדי לקבל יותר? האם רצון כנה לתת מהידע, הניסיון והיצירה עשוי לחבל במלאכה?

מה דעתכם?!


לכל התוהים, ‏

מה אני עושה כאשר אני לא כותבת, יוצרת, רוכבת ורוקדת…‏?!

אני אוהבת לחבר בין אנשים. מרגש לראות את הברק בעיניים, צחוקם של אנשים המגלים משהו חדש בפעם ‏הראשונה, ממש כמו ילדים קטנים. כאשר החוויה היא חדשה לכל חברי הקבוצה, היא מחברת לא רק את האדם ‏לעצמו, אלא גם אדם לאדם תוך דילוג על הפערים הדתיים, העדתיים, התרבותיים והחברתיים.‏

סדנאות ב"ראייה אחרת"; חוויה של חיבור!

סדנאות בראייה אחרת

אשמח להצית שיח במפגשי ייחוד/איחוד בין קבוצות:

ערבים ויהודים
דתיים וחילוניים
עובדים ומנהלים
גברים ונשים
ירוקים ואדומים

  • סדנאות דינמיות ומרתקות לאנשים פרטיים, חברות וארגונים.
  • אימון, פרטני וקבוצתי, לדרך הבריאה: השרשת התנהגות בריאה כדרך חיים  על ידי הקשבה לחוכמה הפנימית, זיהוי ערכים, והפיכת המטרות לפעולה.
  • הרצאות.
  • שיעורי ניה – ‏החיבור הטבעי ‏של תזונה, תעוזה ותנועה. ניה היא תנועה כיפית לצלילים עשירים ומגוונים ‏מעולם אומניות הריקוד, הלחימה והריפוי. ניה היא חוויה רב חושית ומסע ‏אל ריפוי עצמי והעצמה המעצב גוף, נפש ונשמה כאחד.‏

יחד, בשילוב של תזונה, תעוזה ותנועה, תוכלו להחיות את חזונכם ותזונתכם.‏

אמרו כן לשינוי!‏ הֱיוּ השינוי…‏אתם מוזמנים לפסוע בשביל הבריאות, ‏
לגלות שפע של טעמים מענגים, ולבחור בריקוד ‏ובהנאה כדרך חיים.‏..

אהבתם ואתם לא מנויים, אבקש שתרשמו לרשימת ההפצה של הבלג. נא לרשם לרשימת התפוצה כאן.

לנרשמים לבלוג יוענק ספר דיגיטלי: 16 דרכים לפקד על בריאותכם. אני אשמח אם תוכלו להפיץ את מסרי בעולם. יש כאן סרט חמוד עם מסר עוצמתי. מוזמנים לשתף.

הצטרפו אליי: בחרו בשפע בריאות בשלמותה! ‏

You Tell Your Future – The Power is Ours!

Imagine you had a looking glass where for a very short window of time you could observe, live the ‎final moment, day, year or years of your life. The picture that you see is clear. Startled, you clearly ‎do not like what you see. A wave of sadness and fright paralyzes you.

power2

אַתָּה כותב את סיפור חייך‎.‎
אַתְּ בונה את עתידך‎:‎
הבחירות, הגוונים והסיפור שלך‎.‎

הכוח נמצא בידיים שלנו‏!‏