הדרקון בוורוד

Fernand De Canne – unsplash.com

המתנה הכי טובה

על מה לספר? היכן להתחיל? כיצד לצבוע את הסיפור? "יחד מעניקים מתנה"? "כך חגגנו מסיבת חיידקים"? לא. לא, כי זה לא מעניין ולא כי זה לא חשוב. יש כאן צבע אחד והוא השולט. יש כאן סיפור אחד שעומד הרבה מעל כולם והוא כולו ורוד.

"שלום, קוראים לי ה' וורוד ואני גרה בארץ ישראל היפה. מה המתנה הכי טובה שנתתי לעצמי בשנה האחרונה את שואלת?"

פתחתי את הסדנה ושאלתי כל אחת ואחת מהמחלימות מסרטן שאלה לא שגרתית. בטח ובטח שאלה קצת מוזרה, יוצאת דופן מול נשים אשר מנהלות את קרב חייהן.

כשהדרקון(ית) בוורוד התחילה לגולל את סיפורה, מילאתי פי מים. כיצד יתכן שכל השבוע הייתה ה' שוכבת באפיסת כוחות על מיטת חולים ודווקא, כמו לביאה, מזנקת ביום המיועד לאימונים? היה מה שהיה, ביום הקבוע לאימונים, היא הייתה מגיעה לשפת הכנרת. באותה התקופה רגליה היו משותקות ובן זוגה לחיים היה נושא אותה על גבו. וכך שבוע לאחר שבוע ה' המופלאה, יחד עם עוד נשים רבות בוורוד, הייתה נכנסת ל"סירת דרקון". ולכולן מטרה משותפת: לנצח ובגדול.

לחתור לחיים

בהחלטתן המשותפת לבחור לחתור לחיים, נשות ”לביאות ורודות ישראל“ מצאו את עצמן מתמודדות בתחרות חתירה בינלאומית באגם בקפריסין. זאת לא הייתה תחרות בין חולים, נכים או מוגבלים אלא תחרות רגילה לכל דבר. כמו סיפור באגדות, הקבוצה עשתה חייל וזכתה בגדול. הביאו לנו משב רוח מרענן וכבוד גדול, שלא לדבר על מדליות רבות. הידד!

Left to Right Ashim DSilva & Averie woodard (Unsplash) and Vicci Kane

הזיווג של אתגר וספורט הוא כמו קסם – כן ירבו.

הבנות השוות

שווה, שווה להיות חלק מקבוצה שווה. "הבנות* השוות ב…", מכירים את הקבוצות בפייסבוק? (*למה גם הנשים מתעקשות לתייג את עצמן כ"בנות"?) אלו הן קבוצות של נשים בכל רחבי הארץ. באיזור שלנו הקבוצה נקראת "הבנות השוות בעמק".

בקבוצה קיים דיאלוג מתמיד, סוג של התייעצויות בכל נושא אפשרי, בין אם מדובר בחיפוש אחר רופא, מספרת כלבים או חוג למשחקי דרקון.

מפעם לפעם מתפרסם פוסט שכולו נתינה. כך קרה שלקראת ראש השנה שוב התפרסם פוסט:

… שרשור מתנות לשנה שמחה ומרגשת. בשרשור הזה לא נותנים הנחות או מבצעים, אלא מתנה מתוך נתינה גדולה והזדמנות … שתהיה לכולנו שנה טובה, מלאת בריאות, שמחה, הגשמה ושפע.

בעבר הייתי נותנת חפץ בודד כמו ספר שכתבתי, שעת ייעץ או מטעמים מעשי ידיי. הפעם רציתי לתת משהו יותר וחיפשתי שותפים לפרוייקט. בתגובתי לפוסט כתבתי:

ברצוני להעניק מתנה בצורה קצה שונה. הייתי רוצה להעניק מתנה לחברה שלכן שראויה לפירגון על תרומתה לקהילה או עוברת תקופה קשה והיית רוצה להעלות חיוך על פניה – מתנה של נתינה נטו, שלך, שלי ושלנו כקהילה. מעניקה סדנת חוויה, שילובי תזונה, תעוזה ותנועה.

כמו כן, אם למישהי מקום מיוחד לארח את הסדנה ורוצה לתרום את המקום או כל דבר אחר, מה טוב! בואו להשריש קהילה איתנה ומחבקת…

מסיבת חיידקים

לקח זמן לקבל תגובה. אני מאמינה שלא בדיוק ידעו כיצד להכיל את המתנה הלא שגרתית שלי.

מיטל אליהו המקסימה ענתה:

הייתי רוצה להעניק את זה לנשים חולות סרטן שאני עובדת איתן ואשמח גם לתרום את המקום שלי בשביל זה.

ובכך בבת אחת נקבע תאריך, מקום וקבוצה לסדנת מסיבת החיידקים.

מה היא מסיבת חיידקים אתם שואלים?

  • היכרות עם המיקרוביום כמפתח לבריאות, שמחה וחיים טובים
  • ללמוד כיצד לטפח את החיידקים הידידותיים ולגרש את החיידקים המזיקים
  • לגלות מה זה מזון מותסס וטעמו המיוחד
  • לרקוד, "לבשל " ולחגוג: הבחירה בבריאות היא בידיים שלנו

החגיגה התקיימה בשבוע שעבר. מיטל, מסלול יותר טוב לחיים, חיכתה עם בית חם ולב פתוח. עבר אלינו ערב מיוחד ואינטימי. היה הרבה צחוק ודיבור לב אל לב.

מבט אינטימי אל תוך המרחב של מיטל במסיבת החיידקים

מזמינה אתכם לאמץ את תרבות הנתינה. היא כל כך טובה לבריאות.

מי מכם שמוכן להיות שותף מוזמן ליצור קשר♥


הצטרפו אליי: הבחירה בבריאות היא בידיים שלנו!

באמצעות סדנאות Hands-on, שילובים של תזונה, תעוזה ותנועה, אני מציתה מחדש את בריאותם של אחרים. אני אוהבת לחבר בין אנשים. מרגש לראות את הברק בעיניים ואת צחוקם של אנשים המגלים משהו חדש בפעם הראשונה. כאשר החוויה היא חדשה לכל חברי הקבוצה, היא מחברת לא רק את האדם לעצמו, אלא גם אדם לאדם תוך דילוג על פערים הדתיים, העדתיים, התרבותיים והחברתיים.

אַתָּה כותב את סיפור חייך‎.‎
אַתְּ בונה את עתידך‎:‎
הבחירות, הגוונים והסיפור שלך‎.‎

הכוח הוא שלנו!‏