יומנו של רוכב

בריאות, כולם מחפשים בריאות. כמו כל הדברים בעולם המודרני, אנחנו רוצים הכול כאן ועכשיו. למרבה האכזבה, בעולם המודרני המציאות מורכבת יותר, ולרוב אי אפשר למצוא פעולה אחת שתביא לשינוי המיוחל.

על גבול הסוכרת

 מסע להורדת רמת הסוכר הטרום סוכרתית לרמה תקינה.

המסע החל לפני כעשור. המשקל טיפס ועלה באופן קבוע ועקבי. עם עליית המשקל, התחילו להופיע סימני קריאה אדומים: חריגות במדדי בדיקות הדם. בדיקת הסוכר הדאיגה במיוחד והיה ברור שצריך לעשות מעשה. בלית ברירה בטטת הכורסה החליט לקום.

לאחר התנסות משעממת, מונוטונית ולא מוצלחת במיוחד בשחייה, בהליכות ובתרגילי התעמלות ביתיים, נדבק דווקא בחיידק האופניים מזן ההרים האלים במיוחד. ההתחלה, כמו כל התחלה, הייתה קשה וכואבת. ההתמדה והנחישות גברו על הכאב ובהדרגה information in papers השתפר הכושר הגופני. עם שיפור הכושר, נרשמה גם עלייה תלולה ברמת הסיפוק וההנאה עד כדי התמכרות של ממש.

עברו היה עתיר סוכרים: ארוחות ארבע עשירות, שולחן עמוס ב'מתוקים' מעשה ידיה להתפאר של סבתא, שתיית משקאות קלים וקפה ממותק בנדיבות.

כל זה נשאר מאחור, הסוכר, המשקאות הקלים, האייס קפה והגלידות. את מקומם תפס אוכל בריא יותר: לחמים ודגנים מלאים, פחות מזון מן החי והרבה יותר מזון מן הצומח. מנהג יומי של שתיית שייק ירוק נולד …

לאט לאט פחת משקלו וחזותו השתנתה. קווי מתאר נשכחים התגלו ואדמומיות עור פניו נעלמה.

לימים המהפך באורח החיים הפך לשגרה המשלבת פעילות ספורטיבית אינטנסיבית ותזונה בריאה.

אבל למרות כל המאמצים, הרוכב נשאר שמן וערכי הסוכר נותרו גבוהים, על גבול הסוכרת. לתחושת התסכול הצטרפה תחושה של החמצה, משהו לא נעשה כראוי!

הוסיף אימונים.
הוסיף שייקים ירוקים.

 ניסה לצאת מהמעגל אבל המשקל והסוכר המשיכו בשלהם וחזרו לטפס.

הפעילות הגופנית והשינויים בתזונה לא הצליחו להביא לתיקון המיוחל. תחושה עמוקה של תסכול הביאה להמשך החיפושים. בסוף נמצאה נוסחה שתשלים את הפעילות הגופנית, ותתקן את התזונה הבריאה (שכנראה לא מתאימה).

A New Day

ההחלטה נפלה. הרוכב בחר לשים את כל הקלפים על "אפקט החיידק" ולנסות תזונה מותאמת אישית לפי המיקרוביום (אוסף החיידקים שחיים בתוכנו). הצטרפותו לתוכנית Day Two נעשתה עוד לפני הפרסום הגדול בטלוויזיה. הבדיקה שנשלחה הייתה בין הבדיקות האחרונות שהשתתפו בבניית האלגוריתם. כאשר התוכנית שודרה לראשונה, כבר הייתה האפליקציה בשימוש כחודש.

בדיקה של הרכב החיידקים במעיים ותזונה מותאמת אישית למיקרוביום של הנבדק )אפליקציית (DayTwo, מסתמכת על מחקרים וטכנולוגיה ממכון וייצמן שבדק את הקשר בין תזונה, חיידקי המיקרוביום האישי ועליית הסוכר בדם.

באותה התקופה הבדיקה כללה מד סוכר שהוצמד לגוף, יומני תזונה ופעילות מדויקים הכוללים כמויות וזמנים. נוסף לנתוני בדיקות הדם ומילוי שאלון קצר, נשלחה בדיקת צואה מיוחדת עם שליח. כיום אין צורך במד סוכר או ברישומי יומנים היות שנאספו כבר מספיק נתונים כדי לבסס את האלגוריתם.

תואמה שיחה טלפונית עם דיאטנית והיא הדריכה באופן השימוש באפליקציה בטלפון הנייד. האפליקציה מותאמת לאלגוריתם ולנתוני המיקרוביום האישיים. לאחר תקופה של נבירה, ולימוד מה אפשר לאכול, נתגלה שרצוי להימנע מרוב הפירות, ממאפים למיניהם, מאורז מכל סוג, מתפוחי אדמה ומשאר מרעין בישין. אפילו השייק הירוק במתכונתו הנוכחית נמצא גם הוא כמעלה את הסוכר!

לעומת זאת, נפתחו הדלתות למזונות אחרים כמו אגוזים, שקדים, אבוקדו, ביצים ומאכלי חלב למיניהם בתנאי כמובן שלא יהיו דלי שומן. ארוחות מסורתיות ואהובות ננטשו לטובת חדשות מותאמות יותר. הכול נעשה כדי לעמוד ביעד של ציון גבוה לארוחה, העולה על 8 (מתוך 10).

בני הבית התגייסו לעזור במאמץ. נמצא פתרון ביתי ללחם ללא גלוטן וללא דגנים – לחם פשתן אצה. נמצאו שילובים חדשים להכנת שייק ירוק שמעניקים ציון טוב פלוס. מהר מאוד נלמד שעל פי רוב ניתן לשפר ציון של ארוחה על ידי תוספת של שומן או חלבון.

לחם פשתן אצה

והתוצאה?

 כבר במהלך ארבעת החודשים הראשונים נרשמו הישגים מרחיקי לכת:

ירידה הדרגתית במשקל
הרגעת התקפי רעב
צמצום לימפומות (רקמות שומן שפירות מתחת לעור) בזרועות
צמצום של רקמת השומן בחזה הגברי (גינקומסטיה עקב עמידות לאינסולין ותסמיני דומיננטיות אסטרוגן)
ירידת נפיחות בכפות הרגלים
היעלמות כתמי עור כהים במגוון מקומות בגוף (אקנטוזיס ניגריקנס)
הצרת היקפים
הצפה של מחמאות

הרוכב מחכה בכיליון עיניים לבדיקת A1C חוזרת (המשקפת את רמת הסוכר הממוצעת במשך שלושת החודשים האחרונים) שתתבצע בקרוב.

עדכון, חמישה חודשים ויש תוצאות!

ראוי לציין שזאת הפעם הראשונה של תחושה שהכוח נמצא בידיים.

התחושה הלא נוחה שמישהו מנחית הוראות גורפות מה מותר ומה אסור התחלפה בתחושה של שליטה. האפליקציה מאפשרת גם להדיוט למצוא את שילובי המזון הנכונים (על מנת להוריד את רמת הסוכר). עוד נמצא, שיחסית פשוט לשלב מעט מזונות "רעים" אבל אהובים עם "טובים", ולהגיע לציון טוב מאוד לארוחה.

חשוב לציין שהציון הסופי של הארוחה איננו שווה לממוצע פשוט של כלל מרכיבי הארוחה. הציון הסופי יהיה תלוי גם בכמות המרכיבים, גם בציוניהם וגם בהשפעה ההדדית שלהם זה על זה. לדוגמה, ניתן לבחור ארוחה המורכבת משלושה ירוקים שכלל הציונים שלהם 9+, אך הציון הכולל יהיה פחות מ-5.

"כל התהליך בשבילי הוא כמו מצפן.
מצפן מראה את הדרך;
הוא לא לוקח אותך לשם.
את ההליכה אתה צריך לעשות בעצמך."

לאחר שמיפינו את הגנום, גילינו שבגנטיקת התאים השוני בינינו מתבטא באחוזים בודדים בלבד, פחות מ-5%. מיפוי של המיקרוביום, לעומת זאת, מראה מצב והיפוכו, שוני בינינו של כ-95%! תוצאות אלו נותנות גושפנקה לאחד היסודות של התזונה האינטגרטיבית: "bio individuality" לפיו אין צורת תזונה אחת שמתאימה לכולם. מה שעובד בשבילך לא בהכרח ייטיב עימי.

בריאות, כולם מחפשים בריאות. כמו כל הדברים בעולם המודרני, אנחנו רוצים הכול כאן ועכשיו ולרוב אי אפשר למצוא פעולה אחת שתביא לשינוי המיוחל.

בדיקת יעילות ההתערבות

האם הרוכב מצא את האחד שלו?

לאחר שהחלטנו לעשות מעשה ובחרנו בשינוי, כיצד ניתן לבדוק את יעילות ההתערבות?

עליכם לשפוט את התוצאות על סמך שלושה מדדים פשוטים: מהירות, רוחב ועומק.

מהירות: עד כמה מהר השינוי מורגש?‏
רוחב: על כמה מדדים ביולוגים ההתערבות משפיעה? האם היא משפיעה ‏על קשת רחבה של סימפטומים ומחלות?‏
עומק: האם השינוי עוצמתי ומרחיק לכת או בקושי מורגש?‏

כל מי שמרגיש שהוא מוכן להשקיע בעצמו וליצור שינוי דומה אצלו, מוזמן לפנות אליי ולקבל הכוונה ותמיכה.

לקבלת פרטים על תזונה מותאמת אישית לפי המיקרוביום והטבה ברכישת התכנית …


אם אהבתם ואתם לא מנויים, אבקש שתרשמו לרשימת ההפצה של הבלג. נא לרשם לרשימת התפוצה כאן.

אני אשמח אם תוכלו להפיץ את מסרי בעולם. יש כאן סרט חמוד עם מסר עוצמתי. מוזמנים לשתף.

הצטרפו אליי: בחרו בשפע בריאות בשלמותה! ‏

You Tell Your Future – The Power is Ours!

Imagine you had a looking glass where for a very short window of time you could observe, live the ‎final moment, day, year or years of your life. The picture that you see is clear. Startled, you clearly ‎do not like what you see. A wave of sadness and fright paralyzes you.

power2

אַתָּה כותב את סיפור חייך‎.‎
אַתְּ בונה את עתידך‎:‎
הבחירות, הגוונים והסיפור שלך‎.‎

הכוח הוא שלנו!‏