פסקול החיים

Life's-Soundtrack
https://unsplash.com/rgrzybowski

אוהבת הפתעות

אני אומרת את זה לא מעט וצדקתם כאשר ניחשתם: זה בעיקר מתוך רצון עז לתשומת לב ולאהבה. האמת המכוערת היא שאנחנו כולנו מרגישים כך. עד כמה קצת תשומת לב ואהבה יכול לגרום להתרוממות רוח של כל אחד ואחת מאתנו.

הפתעות, כמה שאנו מחכים לבואן. הן יכולות לאכזב ולנפץ הזיות דמיוניות. לפעמים ההפתעה המושלמת היא בדיוק זה, דמיונית.

מתי המילה "מתוק" הפך להיות אויב העם? מצד אחד, מתוק נקשר באדיקות עם השמנה, עששת וסוכרת  ומצד שני, לעולם ועד יחשב כתחליף זול ונחות למילה מלטפת ומחמיאה.

אני מזמן גליתי סוד מתוק (אז מה אם המילה מתוק עברה את זמנה?!). כפי שהטעם המתוק האלוהי נצמא ביצירותיו העירומות של הבורא, אין הפתעה מתוקה יותר מזו שהיא פרי ידנו.

כל פעם מחדש אני מופתעת מכוחות העל השופעים: גלגלי המוח מתגלגלים יחד איתי כל פעם שאני יוצאת לטבע לרכוב. תשע פעמים מתוך עשר הזרעים של הבלוג השבועי נזרעים כאן.

מצאתי את עצמי משתתפת בשיחה על זיכרונות חזקים הקשורים לשיר זה או אחר. זיכרון שהוא ארוג בשיר הוא זיכרון נצחי. ניסיתי להיזכר בצמדים כאלו וגיליתי לא מעט. הפליא אותי שמתוך כל הזיכרונות שצפו ועלו לא אחד היה קשור לזיכרון לא טוב. מעניין לדעת האם יש מצב דומה אצל אחרים?

לכל אחד מאתנו יש פס קול ייחודי לחייו. הצללים והקולות צרובים עמוק ויש בהם את הכוח להביא להתרוממות רוח מדהימה, לחיוך טהור של אושר ולריקוד חופשי משיפוטיות.

חפרתי לעומקים בכדי לברור את שירי פס הקול הבולטים ביותר.

מאושרים יחדיו

מי זוכר את להקת הצבים?! אני זוכרת שאני נסעתי באוטו עם האו-פר על היי-וואי מספר אחד במליבו, קליפורניה: ים, שמש ואנו שרות בקולי קולות יחד עם הצבים.

The Turtles – Happy Together – 1967

No Description

יש לך חבר

או קרול! אני זוכרת את הסדנה הראשונה שהשתתפתי בה בתנועת הבונים. בוויט רוק, בריטיש קולומביה גיליתי את קרול קינג. עד עצם יום הזה אני מעריצה גדולה. לפני כשלוש שנים ליום הולדתי זכיתי לראות את המחזמר "ביוטיפול" המבוסס על חייה. ברור שפס הקול היה מוכר ואני שרתי לכל אורך המחזמר (אתכם הסליחה!).

יש כל כך הרבה גרסאות נפלאות, קשה לבחור!!

Making Beautiful Music: "You've Got a Friend" | BEAUTIFUL – THE CAROLE KING MUSICAL

Go into the recording studio with Broadway's Jessie Mueller (Carole King), Anika Larsen (Cynthia Weil) and Jarrod Spector (Barry Mann) as they put their mark on the rich legacy of timeless music featured in BEAUTIFUL — THE CAROLE KING MUSICAL.

 

איביי רוד

אחרי שעברנו לגור בקנדה היינו חוזרים בחופשת החורף לקליפורניה. זכינו לנפוש בבית הישן שלנו במליבו. היינו נוסעים לווסטווד, האיזור המגניב של UCLA. שם קניתי את אלבום ה-LP  הראשון. עד היום אני מאוד מאוד אוהבת את כל השירים המקסימים של האלבום המהולל הזה.

Come Together | The Beatles

Trabalho Acadêmico. animação: Maíra Cardoso

הי יהודית!

אני זוכרת את הסלו הראשון בכיתה ו'. אני אפילו זוכרת את שמו של הבחור החמוד. רנדי דשווד האם אני נשארתי צרובה בזיכרונך גם כן? האנדורפינים בלתי נשלטים, אה איזה ריגושים…

The Beatles – Hey Jude

The Beatles 1 Video Collection is out now. Available on: http://www.thebeatles.com/ Hey Jude topped the charts in Britain for two weeks and for 9 weeks in America, where it became The Beatles longest-running No.1 in the US singles chart as well as the single with the longest running time.

אני ואתה

הינו צעירים מלאי תשוקות וחזון. ידענו שאנחנו נשנה את העולם!

אריק איינשטיין – אני ואתה (1971)

"בדשא אצל אביגדור" הוא אלבום של הזמר אריק איינשטיין והמוזיקאי מיקי גבריאלוב משנת 1971. האלבום, הנחשב לאחד מהטובים שהקליט איינשטיין, מכיל מספר שירים שהפכו לקלאסיקות ישראליות. מילים: אריק איינשטיין לחן: מיקי גבריאלוב

ריקוד ירח

לאבא היה אוטו ספורט עם גג נפתח. הוא היה חובב גדול של מוזיקה; היה בונה מערכות סטיראו לבדו. הוא מאוד אהב להקשיב למוסיקה בפול ווליום. לרוב הוא היה בוחר במוסיקה קלסית או בג'אז. לפעמים הוא היה נותן לי את האוטו. אני זוכרת שנסעתי על כביש המהיר מספר 5 עם הגגון פתוח והשיר ריקוד ירח הדהד לקילומטרים.

Van Morrison – Moondance

Albert on the Road; Musik: Van Morrison – Moondance, Moondance (1970)

חזק חזק

יקירי רץ עם בתנו הבכורה מחזיק באופנים, מנסה ללמד אותה לרכוב. הוא שר שיר פרי יצירתו: "חזק,חזק!"

צחוק מגלגל

לבתנו הקטנה היה צחוק מתגלגל מוקסם. איזה כיף שיש וידיאו וניתן לשחזר…

אלו רק מקצת של קולות הפסקול של זיכרוני. אני מוכרחה להודות שרק התחלתי וכבר גופי מהדהד מאושר ומנגן שמחה בלב. איזה כוח ריפוי יש למוסיקה! היא יכולה לרומם את רוחנו, לחזק זיכרוננו, לחבר אותנו לעצמנו ולאחרים, להרגיע ואף לשפר ריכוז וכושר למידה.

חי בפנים

רציתי לשתף את הפרויקט העוצמתי הזה. תראו מה קורה כאשר מחזירים את פס הקול לחייהם של חולי אלצהיימר ואחרים. פשוט חובה לראות!!!

Alive Inside Official Trailer 1 (2014) – Alzheimer's Documentary HD

Subscribe to TRAILERS: http://bit.ly/sxaw6h Subscribe to COMING SOON: http://bit.ly/H2vZUn Subscribe to INDIE & FILM FESTIVALS: http://bit.ly/1wbkfYg Like us on FACEBOOK: http://goo.gl/dHs73 Follow us on TWITTER: http://bit.ly/1ghOWmt Alive Inside Official Trailer 1 (2014) – Alzheimer's Documentary HD Title: Alive Inside Studio: BOND/360 Release Date: July 18, 2014 Directed By: Michael Rossato-Bennett Produced By: Alexandra McDougald, Regina K.

(original) Man In Nursing Home Reacts To Hearing Music From His Era

http://www.MusicandMemory.org For more on how Music and Memory helps elderly residents and facility patients, to volunteer or to donate iPods, please visit www.MusicandMemory.org Get FREE resources on the project! Volunteer an iPod drive! Find a local facility you can help!

Alive Inside: How the Magic of Music Proves Therapeutic for Patients With Alzheimer's and Dementia

http://www.democracynow.org – Could a pair of headphones change the lives of millions of Americans suffering from Alzheimers and dementia? "Alive Inside: A Story of Music & Memory," a new documentary at the Sundance Film Festival, follows a social worker named Dan Cohen who has launched a campaign to bring iPods and music therapy to nursing homes.

 

 

מתי בפעם האחרונה נתתם למוזיקה להנשים אתכם?

 

“Music does bring people together. It allows us to experience the same emotions. People everywhere are the same in heart and spirit. No matter what language we speak, what color we are, the form of our politics or the expression of our love and our faith, music proves: We are the same.” ~ John Denver


אם אהבתם ואתם לא מנויים, אבקש שתרשמו לרשימת ההפצה של הבלג. נא לרשם לרשימת התפוצה כאן.

לנרשמים לבלוג יוענק ספר דיגיטלי: 16 דרכים לפקד על בריאותכם. אני אשמח אם תוכלו להפיץ את מסרי בעולם. יש כאן סרט חמוד עם מסר עוצמתי. מוזמנים לשתף.

הצטרפו אליי: בחרו בשפע בריאות בשלמותה! ‏

You Tell Your Future – The Power is Ours!

Imagine you had a looking glass where for a very short window of time you could observe, live the ‎final moment, day, year or years of your life. The picture that you see is clear. Startled, you clearly ‎do not like what you see. A wave of sadness and fright paralyzes you.

power2

אַתָּה כותב את סיפור חייך‎.‎
אַתְּ בונה את עתידך‎:‎
הבחירות, הגוונים והסיפור שלך‎.‎

הכוח נמצא בידיים שלנו‏!‏