סקסי

סקסי – לא מה שחשבתם

Not What You Thought

שאלו אותי מה זה סקסי עבורי ואשיב: סקסי זה קיאנו ריבס, חזה שטוח וגוף מוצק, חיוך הורס, נשיקה בצוואר, לחישות באוזן, מישמוש בכפות הרגליים, הליכה יחפה על חוף הים, שייק ירוק מרענן וקירבה למזון מזין לגוף, נפש ורוח.

כך פגשה אותי ו., שכנה מיישובי, בכניסתי לחנות הטבע השכונתית.

"היי הילה! מרחוק ראיתי אותך מתקרבת אליי. את נראית פשוט נפלא, סקסי. אני לא יודעת מה את עושה, אבל זה עובד…"

צחקתי והיא מצידה לא הפסיקה להלל אותי.

"די, תמשיכי! את מוזמנת לבוא כך כל יום…"

כל הדרך הביתה תהיתי: למה להשתמש דווקא במילה סקסי? לא מקובל שאישה קוראת לאשה סקסי. המילה מעלה במוחי סצנה שגבר שורק וקורץ בצורה לא הולמת לאשה העוברת בדרכו.

"יום יום כשאת עוברת כאן בתשע, אנו לך שורקים מן הסולם…"

הרהרתי. סקסי, זהו מחמאה שאני מקבלת מאהובי בחיוך שובב והמילה במקומה מונחת. סקסי מפה ו. שכנתי – לא ידעתי כיצד לאכול את זה.

נתתי למחשבותיי להשתכשך להן בין הקפלים הנפתלים במוחי. אם המילה סקסי היא אכן מחמאה מפה של אישה לאישה, מה בדיוק מהותה? תהיתי לרגע. פתאום המסתורין התפוגג והכל היה ברור.

סקסי – על שום מה?

 • אהבה וקבלה עצמית
 • נינוחות
 • חיוניות וחיוביות
 • חיוך קסום
 • בריאות קורנת
 • ביטחון עצמי
 • תנועה משוחררת

בכל זאת סקרן אותי לדעת למה היא בחרה ב"סקסי". אזרתי עוז ופניתי אליה. מתברר שבשנים האחרונות היא רוקדת עם גלית ליס וכיום משתתפת במופע GO בסוזן דלל, מופע המצדיע לגוף הנשי הבוגר עם רקדניות בוגרות, רובן אף בגיל השלישי.

אמרה לי ו. "מאז שאני רוקדת אני מסתכלת על גוף הנשי אחרת. ה"סקסי" ניכר בתנועות גופך."

תנועה יוצרתי שינוי

"סלו סלו קוויק קוויק"

אם הייתי בוחרת בצעד הראשון שהוביל אותי לפסוע בשביל הבריאות, זה היה ללא ספק צעדי הריקוד הראשונים. התחלתי לרקוד ניה וללמוד ריקודים סלונים עם בן זוגי היקר. במילים של בתי הבכורה: "פתאום את עושה דברים מרצון, הנאה וחינניות." אחרי הצעד הראשון השינויים הבאים הגיעו ביתר קלות.

לעתים עוברים מ"סלו", ל"קוויק" ולריצה פראית: לפתע בוחרים בצעדים פזיזים בכל קנה מידה שהוא.

יותר ירוקים, יותר בריאות הלא כן?

אחרי שאפשרתי לעצמי לתת לבן זוגי להוביל (צעד שהיה מאתגר ברמות עבורי) ברחבת הריקודים, לקחתי שוב פיקוד והפעם על הויטמיקס (בלדר) במלוא העוצמה.

מצאתי את עצמי דוחפת כמויות היסטריות של כל העלים והפירות הבריאים ומזונות העל לשייק היומי. הדגשתי בנוכחותם של כל המזומנות הבריאים. דחסתי את כולם פנימה.

יותר ירוקים, יותר בריאות. או כך חשבתי…

אט אט כאבים התפשטו בכל גופי.

הכאבים היו רבים, בלתי נתפסים, נדדו להם לאורכו ולרוחבו של גופי, תקפו לעיתים תכופות. לא הבנתי בדיוק מה עובר עליי.

היו לי כאבים בכפות הידיים, בכתפיים, באזור הכליות, ברגליים ובכפות הרגלים. מקום אחד לא נרפא לרגע מכאביו. כל דריכה על כף רגלי השמאלית הייתה מלוות בכאב חד שפילח את גופי כמו מסמרים או זכוכיות שבורות הפזורים מתחת לרגליי.

מפעם לפעם עברו בי עמוק בתוך הנרתיק זרמים חדים של כאב (וולוודיניה). לא יכולתי לעבור על הכאב הזה בשקט והייתי מגיבה לרוב בצעקת כאב חנוקה.

לאחר שני ניתוחים גדולים וטיפול אנטיביוטי משולש כפול, הצעד השני המשמעותי שעשיתי היה לסגל לעצמי מנהג של שייק ירוק כל בוקר, היו בטוחים שזה היה עם כל הלב. כאשר ראיתי שאני לא מצליחה להתרפא מהכאבים המתגברים, הגברתי את שתיית השייק המהולל.

איזה פלא, הכאב לא נרפא. הכתובת הייתה על הקיר ולא קראתי אותה.

ראיתי בכאב אתגר. היקום פורש לפניי מכשולים ואני איתנה ואצליח לעמוד בהם. מצאתי דרכים להתמודד עד שלא יכולתי לעמוד בכאב יותר. חיפשתי בעקשנות אופיינית את שורש הבעיה. עמלתי קשות ופתרתי את התעלומה…

חומצה אוקסילית, נא להכיר

לשורש הזה קוראים חומצה אוקסילית. היא נמצאת אך ורק בעולם הצומח ודווקא בלא מעט מזונות ירוקים הנחשבים לאלילים, וכמות החומצה האוקסילית בהם היא גבוהה במיוחד.

תזונת דלת חומצת אוקסילית מוגדרת כצריכה יומית של כ- 40-60 מ"ג/יום.   ערכו של שייק ירוק טיפוסי מן הרשת למעלה מ-200 מ"ג של חומצה אוקסלית. אם שותים את כל הבלנדר (מאוד מקובל ונפוץ בעולם הבריאות) זהו כמעט פי ארבע הכמות המומלצת ליום ואם שותים אחת מארבעת המנות, פחות או יותר גמרתם את מכסת היום בכוס אחד…

אם מחליפים את התרד בעלי חסה ואת אגוזי הברזיל בגרעיני דלעת צונח פתאום הערך של השייק מ-210 ל-29  מ"ג/בלנדר או מ-53 ל-7 מ"ג/מנה! משיא של 350% מעל התקרה לתזונה דלת חומצה אוקסילית וירדנו ל-12% בלבד.

חומצה אוקסלית היא מולקולה פשוטה C₂O₄2−)‎‏) ‏אשר נמצאת בטבע במזון בעיקר על בסיס צמחי. החומצה האוקסלית היא רעילה וידועה כסוג של "שומר ראש" לעולם הצומח היות והיא מעניקה מעין הגנה לצמח מ"חיות הטרף" לסוגיהם.

כתבתי פוסט מפורט על המסע של כאב, מהי חומצה אוקסלית ולמי עשויה להיות בעיה לפנות את פסולתה הרעילה (ממש כך – היא מוכרת כחומצה רעילה במיוחד ומשמשת בתעשייה בין השאר להורדת חלודה מנירוסטה). אתם מוזמנים לקרוא כאן או ציטוט חלקי בהמשך.


רעילות חומצה אוקסילית מוכרת ברפואת הווטרינרית ובכלל בעולם הרפואה (אם כי בעיקר בקשר לאבנים בכליות). נמצא שחיות המעלות גרה ‏מצוידות טוב יותר להתמודד עם איכול החומצה.

לגוף המופלא שלנו מערכות מתוחכמות אשר יודעות להיפטר מהפסולת הרעילה. קיומם של שלושה תנאים מונעים כמעט לחלוטין את קליטת החומצה האוקסילית אל תוך הגוף:

1 תהליך חילוף החומרים תקין. ‏
‏2 קהילה אקולוגית של מיקרואורגניזם (חיידקים וכו') בריאה.‏
‏3 התזונה של ה"מארח" אינה מכילה יתר על המידה מזונות עם ערכי חומצה אוקסילית גבוהים.‏

הגוף יפנה חומצה האוקסילית החוצה דרך מערכת הצואה.

היות וקיימים שני יונים חופשיים במבנה המולקולה, כאשר חלק מהתנאים האלה אינם מתקיימים, הופכת החומצה האוקסילית למאוד לא יציבה. יתר היונים האלו יתחברו בקלות ליונים חיוביים במתכות ונוצרות מולקולות גבישיות כגון סידן-אוקסלאט (CaC₂O₄), ברזל אוקסלאט או מגנזיום אוקסלאט. התופעה מוכרת היטב כאבנים בכליות. הנזקים הנעשים בתוך הרקמות הרכות ובשאר מערכות הגוף מוכרים פחות.

 


חומצה אוקסילית איננה סקסית בשום צורה ואופן!

גם אם בריאותנו טובה והתפריט המונח על צלחתנו מלא מאכלים "סקסיים" (ממש לא…), בעלי רמות גבוהות של חומצה אוקסילית, עלול גופנו למחות כנגד החומצה באופנים רבים הכוללים בין השאר – אבנים בכליות, קריסטלים ברקמות הגוף ובתוך איברים פנימיים (אף בלב ובמוח), פיברומיאלגיה, וולוודיניה, BPS (תסמונת שלפוחית השתן הכאובה), דכאון, דלקת פרקים, בעיות בטן לסוגיהן ובעיות התפתחויות (ואף אוטיזם).

אי מודעות של הצוות הרפואי לקשר בין המזון אותו אנו אוכלים והתסמינים האלו מקצין את הבעיה.

סקסי שייקים – המדריך המלא

מספר כללי אצבע פשוטים:

 1. לחשוף פחות. אל תדחסו הכל מכל, אינספור סוגים של ירוקים, ולא להכפיל ולהשליש כמויות.
 2. לא יודעים מה יוליד יום. לא חוזרים על אותם העלים יום יום: לעשות רוטציה.
 3. משחק מקדים. קחו את הזמן. חשבו לטעום יין משובח: הגשה, השתהות וחגיגת חושים.
 4. לא מתחילים לפני שמכירים. היו מודעים למזונות עתירי חומצה אוקסילית וחלופות טובות לא פחות.
 5. חתיכים הורסים. לאכול במשורה (אם בכלל) ירוקים (מזונות על ומזונות בכלל) עם ערך גבוה במיוחד.

אשמח אם תשתפו את הפוסט ואת הידע.
תעבירו את זה הלאה.
"כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".

לכל הרוצה להתעמק, שני מקורות מידע מעולים הכוללים גם גישה לטבלאות של ערכי חומצה אוקסילית במזוננו:

1 www.lowoxalate.info

2 www.thevpfoundation.org
אם אהבתם ואתם לא מנויים, אבקש שתרשמו לרשימת ההפצה של הבלג. נא לרשם לרשימת התפוצה כאן.

אני אשמח אם תוכלו להפיץ את מסרי בעולם. יש כאן סרט חמוד עם מסר עוצמתי. מוזמנים לשתף.

הצטרפו אליי: בחרו בשפע בריאות בשלמותה! ‏

You Tell Your Future – The Power is Ours!

Imagine you had a looking glass where for a very short window of time you could observe, live the ‎final moment, day, year or years of your life. The picture that you see is clear. Startled, you clearly ‎do not like what you see. A wave of sadness and fright paralyzes you.

power2

אַתָּה כותב את סיפור חייך‎.‎
אַתְּ בונה את עתידך‎:‎
הבחירות, הגוונים והסיפור שלך‎.‎

הכוח הוא שלנו!‏