להיות האור

הרהרתי בקול

ערב חג, אני וכל עם ישראל עמדנו בתור לקופה. איש אחד שאל אותי אם אני אחרונה בתור. לא עבר ולו רגע קל  וגברת אחת ניסתה להידחף ולתפוס את מקומו. חייכתי לי בלב על תגובתו המנומסת, החמימה והלא טיפוסית. בזמן שחיכיתי לקופאית, העפתי מבט בתוכן עגלת הקניות שעמדה לידי, עמוסה בקרטוני דיאט קולה.

הרהרתי בקול.

"אני יכולה להיות חוצפנית?"

רחשי ליבי לא עמדו בעומס והמילים פרצו להן. רציתי שידע שהבחירה ב"דיאט" איננה בחירה בבריאות; סוכר מלאכותי שולח לגוף מסרים מעורבים, משבש את בריאות המעיים ויוצר חוסר איזון הורמונלי. הסברתי לו באופן שאינו משתמע לשתי פנים שאני נגד משקאות קלים על צורתם, אך דחקתי בו שאם הוא מרגיש צורך לשתות קולה, כדאי לשתות את המשקה המקורי, הרגיל עם סוכר אמתי ולא מזויף.

סדר יומה של אִמָּא אֲדָמָה התפרץ לו בטבעיות אל תוך נחשול של פעילות הורמונלית. חשתי חיבור כֵּנֶה מהלב. נגעתי בו. יש סיכוי טוב שהמפגש המקרי הקצר ביננו יוביל לשינוי בעל השפעה ארוכת טווח על בריאותו.

Is Diet Soda Bad For You? Is Diet Coke Better Than Coke?

To support our channel and level up your health, check out: Our Fast Weight Loss Course: http://thehealthnerds.com/the-science-of-fast-weight-loss-course Our Better Health Basics Course: http://thehealthnerds.com/food-health-happiness Like us on Facebook: https://www.facebook.com/thehealthnerds/ So what is diet soda? Depending on where you live you might call it diet soda, diet coke, or my personal favorite – diet pop.

בראשית הייתי "שבלולה"

המרחב שלי היה חסוי: לחשוף אותו לזרים היה בלתי נתפס. אלוהים, אפילו לברך לשלום פרצוף מוכר יכול היה להיות מאבק פנימי. מאורעות היום? לגמרי לא סיפור גדול. כמה משונה …

India Arie – Break the Shell

Break the Shell by India Arie. Album: Songversation Lyrics are on the screen. Have a beautiful day! 🙂

לפתע אני מוצאת את עצמי דורכת על קרקע לא מוכרת. לפני כשנה הצטרפתי ל"נשים עושות שלום". הוטל עליי לארגן אוטובוס ממקום מגורי לצעדה/הפגנה המתקרבת בירושלים. נדהמתי לגלות שציפו ממני לפתוח את מדריך הטלפונים המקומי, להתקשר לכל מספר ולדבר עם כל אם בית. נתקפתי חלחלה, כל זה נמצא הרחק מאזור הנוחות שלי, חיפשתי פתח מילוט ודרך להציל את כבודי.

וכך התחלתי לצעוד. החלפתי את עבודה הטלפנית בנעלי צעידה; הצטרפתי לקבוצת הליבה של עשרים הצועדות. יחד, במהלך שבועיים, צעדנו מראש הנקרה לירושלים. כאשר התחלתי לצעוד בצעדת התקווה לא הכרתי אישה, לא יאומן! גדלתי בבית עם שלושה אחים, מוקפת במקלות הוקי, גרביים מעפשות ונעלי ספורט בלויות, והנה, אברקדברה, פתאום התברכתי בעשרים אחיות בנפש.

יד ביד, יחד, צעדנו בארץ אמותינו, שרה והגר. צעדנו על החוף, בשדות, במעלה ההרים ובצד הדרך. אנחנו ורבבות אחרים זעקנו לשלום ושרנו את תפילת האמהות. נפגשנו עם מוסלמים, יהודים, נוצרים ודרוזים מכל גווני החיים. סקרנות, התלהבות ודיאלוג פתחו לבבות. קירות ומחיצות החלו ליפול. המילה תקווה הפכה להיות יותר מאשר מסתם מילת באז.

Yael Deckelbaum / Prayer of the Mothers – Official video

Follow Yael: https://www.facebook.com/YaelDeckelbaum/ Now available on iTunes: https://itun.es/us/8GJohb Yael Deckelbaum feat. Lubna Salame, Daniel Rubin, Miriam Tukan, Rana choir, the Hebrews of Dimona and singers from all sectors and religions of israeli society.

תחושה של אחווה עמוקה עטפה את כולנו ברשת חמה ואינטימית: חברות, רעות וחיבור. הלהט לשלום, חיבור ושמחה ממשיך לבעור בתוכנו..

חיים טובים

על פי מה ניתן לנבא חיים טובים? לא ניתן למדוד זאת בחישובים מדעים קרים. לא ניתן למדוד זאת לפי כמות הקייל הנצרך, מידת הסיפוק בעבודה או נפח החשבון בבנק, אלא לפי טיבם של היחסים עם הקרובים לנו. כך נמצא במחקר ארוך טווח שנעשה במהלך של 75 שנה באוניברסיטת הרווארד (גראנט וגליק). מתברר שבריאותנו ואושרנו, רווחתנו הגופנית והנפשית, תלויים זה בזה על בסיס חוזקם של הקשרים הקרובים שלנו. כאשר אנחנו מחוברים לב אל לב אנחנו שמחים יותר ובסופו של דבר בריאים יותר. אמת לאמיתה…

Robert Waldinger: What makes a good life? Lessons from the longest study on happiness

What keeps us happy and healthy as we go through life? If you think it's fame and money, you're not alone – but, according to psychiatrist Robert Waldinger, you're mistaken. As the director of a 75-year-old study on adult development, Waldinger has unprecedented access to data on true happiness and satisfaction.

 מסע השלום

ספטמבר 2017, שוב אנו צועדות במסע השלום. המספרים שלנו גדלו, שאיפותינו התעצמו. צעדנו בחום המדבר, ביקרנו בעיירות פיתוח ובכפרים. צועדות פחות, אך יוצרות שיח עמוק הממשיך בלהט בעקבותינו. התעודדנו מעוצמת התמיכה שפגשה אתנו בדרך, עומק היוזמות שחללו נשים מכל הדתות וכל הצבעים. מצפון לדרום, ממערב למזרח, גילנו בשמחה את אנדרטאות השינוי שבנו הנשים המדהימות.

זה לא רק תמרור – זהירות בדרכים תיכון אום בטין ثانوية ام بطين انعدام الامان على مدخل قرية ام بطين

فيلم من انتاج ثانوية ام بطين شارك في مسابقة عين العدسة لجمعية "اور يروك" حصد المرتبة الثالثة في المسابقة القطرية باشتراك طلاب التاسع خوارزمي ومجلس الطلاب. يتناول الفيلم انعدام إشارات المرور والبنيه التحتية على المفرق الرئيسي للقريه على شارع 60

מצאתי את עצמי מתחברת בן רגע לנשים זרות הצועדות איתי. במקום שבו חסרו מילים משותפות, אימצתי שפת גוף של צחוק שופע, פנטומימה וחיבוקים.

אל תוך קורי העכביש שלי

אכן ה"שבלולה" יצאה מקונכייתה. בימים אלו אני עכבישה ורואה את עצמי טווה קורי עכביש. זרועותיי הרבות  פתוחות לרווחה, מחבקות חיים ואהבה ברשת של שמחה המלווה את צלי.

להיות האור

בחנוכה אנו שרים:

באנו חושך לגרש,
בידינו אור ואש.
כל אחד הוא אור קטן,
וכולנו אור איתן.

סורה חושך, הלאה שחור!
סורה מפני האור!

יעל דקלבאום ~ ".When we stand together we’ll become the light"אם כולם רוצים שלום, למה אנחנו לא מדברים שלום?
אם כולם שואפים לבריאות שקורנת, למה עגלות הקניות עמוסות בזבל?
למה, אלוהים ישמור, אנחנו יושבים בחיבוק ידיים ומחכים למושיע שיתקן את השבור?!אני השינוי.

אני מושיטה לך יד כי אכפת לי. הגיעה העת לשינוי, להתחבר אחד לשני, להפיץ שמחה וליצור עולם בריא יותר וטוב יותר.

הבחירה בבריאות היא בידינו!

איזה שינו קטן אפשר להוסיף לשגרת יומי?
אפשר להמיר את שתיית ה"דיאט" במים?

כיצד אפשר ליצור עולם טוב יותר?
מה חשוב מספיק כדי לגרום לי לקום מהכורסא ולצועד לעתיד טוב יותר?

India.Arie – I Am Light (Lyric Video)

Music video by India.Arie performing I Am Light.