טיול במשולש

Ride and Reach

לא מה שחשבתם…

שבוע שזור אירועים טלטל אותי בין תקווה לייאוש שוב ושוב.

התעוררתי לשטף דיווחים על פיגוע דריסה, לשם שינוי הוא לא היה בישראל, לא שזה הפחית את הכאב. טרור הוא טרור, היכן אשר הוא.

כואב.

.Je suis Nice

שמונים וארבע סיפורים נתקעו באמצע. סוף לסיפורי אהבתם, שמות הילדים והנינים לא נדע לעולם.

בעוד אני מהרהרת ובוחרת את דרכי בפוסט, החלו להישמע ברקע דיווחים על פיגוע ירי בקניון בגרמניה. העולם השתגע…

מספרים שבטורקיה ביימו הפיכה בכדי לשרת את האינטרסים של הממשל. דונלד טראמפ רץ כמועמד לנשיאות ארה"ב ואף זכה לתמיכתה של מפלגתו. ומה היה מסרו בנאום הניצחון בוועידת הרפובליקנים? חשכה, שנאה, פחד וקריאות מלחמה..

Disturbed – The Sound Of Silence [Official Music Video]

Download or stream the song now: https://wbr.ec/immortalized Directed by Matt Mahurin http://www.mattmahurin.com New Album "Immortalized" Out Now!

בראייה אחרת…

שמחתי מאוד למצוא את עצמי מחוברת לשיח מסוג אחר. אירוע רודף אירוע ובתווך בן מהומה אחת לאחרת זכיתי לקרן אור של תקווה.

בשבת שוב התשקשתי ב"מעין ציפורי". הפעם, לשם שינוי, מקורם של הצחוקים והחברותא היה קבוצת רוכבים מן ה"מין החזק". נשים ערביות ויהודיות התאספו כדי לבלות ולהתחבר יחד באמצעות רכיבת אופניים משותפת שזורה בתחנות ריענון: ריקוד, "בריכה" וסעודה. מרגש היה לחוות את החיבור הכל כך טבעי בין הנשים הזרות. רובן ככולן לא הכירו אחת את האחרת לפני כן. לב אל לב נפתחנו, רמז לרז.

פרי היוזמה המשותפת הוא תוצאה של מפגש מקרי בשטח על אופניים, לנחישותי ולחזונה היפה של אימאן, בעלת מרכז מדהים בכניסה למושב ציפורי. במרכז פינת חי, גן ירק, פינת זולו וחדרים מקורים. אימאן אספה אופניים "יתומות" זוג אחר זוג ומארגנת רכיבות נשים כל כמה שבועות. רוב הנשים רכבו בפעם האחרונה בילדותן, במרחק של שנים רבות. התלהבתי ברגע שדרכנו הצטלבו. שמחתי לראות נשים ערביות על אופניים בשטח. זה הוא אינו מחזה שכיח במחוזותנו. אני בכל אופן נתקלת בזה זו פעם ראשונה. שמחתי גם להזדמנות פז לחבר בין נשים ערביות ויהודיות, קרקע פורייה לאג'נדה שלי: תזונה, תעוזה ותנועה, סדנאות "בראייה אחרת".

Ride and Reach 2

כבר בפגישתנו הראשונה בארבע עיניים, הביעה אימאן הערכה לספר שכתבתי (16 דרכים לפקד על בריאותך) והרהרה בקול רם שבשפה הערבית אין מבחר ספרים מסוג זה. לאחר הפעילות המשותפת בשבת התחלתי לחשוב ביתר רצינות על תרגום של הספר לערבית.

בניסיון למצוא מתרגם, פניתי לחברה שפעילה בפעילות לקרב יהודים וערבים. זה אומנם לא צלח, אך מצאתי את עצמי גם מתחברת לפעילות קבוצה הנקראת בשם "צועדים יחד לעתיד משותף". נחשפתי לקשת רחבה של פעילות הקבוצה. זכיתי להשתתף בכמה מפגשים השבוע ואף מצאתי את עצמי צועדת צעדים ראשונים בחוג דבקה משותף.

היתה לי זכות לראות מקרוב את המאמץ הבלתי נלאה של יוזמי התנועה סאלח גריפאת ויעקב יוניש. נדמה היה שבכל פעילות ופעילות בתנועה הם מעורבים בגופם ונפשם.

העולם צמא לפעילותם המבורכת.

איך אומרים…

החיפוש לאחר מתרגם נמשך במלאו המרץ. פניתי למספר קבוצות ברשת לעזרה. הייתה מי שהציעה לי לנסות את מזלי באתר "פיבר" הכולל אוסף שירותים המוצעים החל ממחיר של $5. התחברתי עם עיתונאית מיצרית שהציעה לתרגם את הספר עבור $15 תוך שלושה ימי עבודה. מה יכולתי להפסיד?

כמו שסגרתי את העסקה איתה קבלתי הודעה מאחמד. אחמד ראה שאני מחפשת מתרגם והביעה את רצונו העזה לבצע את העבודה.  למרות שפחדתי לרגע, יותר מידי סקרן אותי כיצד אחמד הגיע אליי… בקשתי ממנו לספר לי על עצמו.

 

Translator Wanted

אחמד הוא לא פחות מצעיר סורי שבעקבות המלחמה מצא את עצמו חי בטורקיה. המלחמה חיבלה בחלומותיו להיות סופר וכיום הוא מלמד אנגלית בטורקיה. נוצר שיח לבבי בינינו והייתי חייבת לתת גם לו את ההזדמנות לתרגם לי.

עברו כמה ימים ויש לי כעת תרגום אחד ממצריים, תרגום שני מטורקיה ואפס יכולת לשפוט מהו טיב עבודתם. ברור שבקרתי בגוגל טרנזלייט וראיתי שהתרגומים נאמנים למקור. לא נמסר לי שום מסמך הסתה.

השבוע יצאתי להרפתקה חובקת ארצות, במשולש בין גבול הסורי/טורקי, מיצריים לבין עמק יזרעאל בארץ הקודש. קבלו הצצה קטנה לעולם אחר, עולם שצלילי השקט מתגברים על צלילי האיבה, קולו של הרוב השפוי הרודף שלום נשמע.


נשים רוכבות – האירוע הבא שבת 6/8/16 06:30 – נפגשות בכניסה למושב ציפורי


אתם מוזמנים לפסוע בשביל הבריאות, ‏
לגלות שפע של טעמים מענגים, ולבחור בריקוד ‏ובהנאה כדרך חיים.‏..

אהבתם ואתם לא מנויים, אבקש שתרשמו לרשימת ההפצה של הבלג. נא לרשם לרשימת התפוצה כאן.

לנרשמים לבלוג יוענק ספר דיגיטלי: 16 דרכים לפקד על בריאותכם. אני אשמח אם תוכלו להפיץ את מסרי בעולם. יש כאן סרט חמוד עם מסר עוצמתי. מוזמנים לשתף.

הצטרפו אליי: בחרו בשפע בריאות בשלמותה! ‏

You Tell Your Future – The Power is Ours!

Imagine you had a looking glass where for a very short window of time you could observe, live the ‎final moment, day, year or years of your life. The picture that you see is clear. Startled, you clearly ‎do not like what you see. A wave of sadness and fright paralyzes you.

power2

אַתָּה כותב את סיפור חייך‎.‎
אַתְּ בונה את עתידך‎:‎
הבחירות, הגוונים והסיפור שלך‎.‎

הכוח נמצא בידיים שלנו‏!‏לכל התוהים, ‏

מה אני עושה כאשר אני לא כותבת, יוצרת, רוכבת ורוקדת…‏?!

אני אוהבת לחבר בין אנשים. מרגש לראות את הברק בעיניים, צחוקם של אנשים המגלים משהו חדש בפעם ‏הראשונה, ממש כמו ילדים קטנים. כאשר החוויה היא חדשה לכל חברי הקבוצה, היא מחברת לא רק את האדם ‏לעצמו, אלא גם אדם לאדם תוך דילוג על הפערים הדתיים, העדתיים, התרבותיים והחברתיים.‏

סדנאות ב"ראייה אחרת"; חוויה של חיבור!

סדנאות בראייה אחרת

אשמח להצית שיח במפגשי ייחוד/איחוד בין קבוצות:

ערבים ויהודים
דתיים וחילוניים
עובדים ומנהלים
גברים ונשים
ירוקים ואדומים

  • סדנאות דינמיות ומרתקות לאנשים פרטיים, חברות וארגונים.
  • אימון, פרטני וקבוצתי, לדרך הבריאה: השרשת התנהגות בריאה כדרך חיים  על ידי הקשבה לחוכמה הפנימית, זיהוי ערכים, והפיכת המטרות לפעולה.
  • הרצאות.
  • שיעורי ניה – ‏החיבור הטבעי ‏של תזונה, תעוזה ותנועה. ניה היא תנועה כיפית לצלילים עשירים ומגוונים ‏מעולם אומניות הריקוד, הלחימה והריפוי. ניה היא חוויה רב חושית ומסע ‏אל ריפוי עצמי והעצמה המעצב גוף, נפש ונשמה כאחד.‏

יחד, בשילוב של תזונה, תעוזה ותנועה, תוכלו להחיות את חזונכם ותזונתכם.‏

אמרו כן לשינוי!‏ הֱיוּ השינוי…‏