בראוניז לארוחת בוקר?!

2yellow brick road
להיות או לחיות?

מגיל צעיר אנו עוקבים אחר הנחיות. אל תעשו, אל תוכלו ואל תגעו! לכו בעקבות דרך האבנים הצהובות. בין אם בסמוי או בגלוי, הכתיבו מינקותנו כללי התנהגות סלולים וברורים. בעולם המציע לנו אין סוף אפשריות, הגבלנו למפרע את עצמנו במבחר.

לא רק החברה מגבילה את צעדנו, אלא גם אנחנו תוקעים לעצמנו מקלות בגלגלים. אנו מתמלאים באמונות מגבילות, מתרכזים 24/7 בכל הקשיים העומדים לפנינו ובוויתורים כואבים שבדרך. לבסוף ה"אני" נותן ל"עצמי" פתור מהשינוי הכואב, הרי בלאו הכי השינוי המיוחל היה נועד לכישלון…

רובנו מפוחדים, חוששים משינוי ובמקום להתרכז במה שמחכה מאחורי הגדר, חשים על גופינו וכואבים את כל המכשולים אשר לבטח אורבים לנו.

בריאות איננה הכל או לא כלום. חלומותיכם וודאי מורכבים ממשאלות קטנות.

Add it In

Uploaded by Helene Gozani on 2017-10-30.

בזמן שרכשתי את השכלתי כמאמנת לבריאות, לפי הכללים של תזונה אינטגרטיבית, למדנו כלל אחד קטן עם ראייה גדולה: התמקדות בהוספה לתזונה. במקום להיות טרודים במה "אסור" לאכול, היו מכוונים למה אפשר להוסיף לתזונתכם. התוצאה מפתיעה למדיי.  תראו כיצד הטוב ‏דוחק את הרע.‏

כך למשל החלטה להוסיף שתית כוס מים אחת חצי שעה לפני כל ארוחה יכולה לזרז הורדת משקל, לשפר את מראה הפנים ולטעון את מצבורי האנרגיה. נכון, לא חדשתי דבר, אבל עצם אימוץ הרעיון יפחית את הדחף לשתות משקאות ממותקים ולנשנש בכלל. ללא כל כוונה תחילה, צריכת מזונות ומשקאות תתמתן. גוף לא מיובש יפגין חַיּוּת ויוכל לנצל מאגרי כוח נשכחים. מראה תשקף בבועה מהנה. בסך הכל רציתם להוסיף עוד כוס מים ותוגמלתם בשטף ההטבות נלוות.

אפשר לראות בתזונה כמטאפורה לכל מה ש"מזין" אותנו. פתאום השאלה "מה שׂמת בצלחת היום?" מגלמת משמעויות והדגשים הרבה מעבר לקשת הצבעים בצלחת.

תזונה מאוזנת היא עניין רב תחומי

תזונה היא תוצר לא רק של בחירות מזונכם אלא גם שקלול של שביעת רצון מן תמהיל מגוון: מצב בריאותי, פעילות גופנית, בישול ביתי, סביבה ביתית, קשרים בין אישיים, חיי חברה, אושר, רוחניות, יצירתיות, מצב כספי, השכלה ומשלוח היד.

התזנה האינטגרטיבית מזכירה תזונה ראשונית ותזונה משנית. לפי הגדרתה התזונה הראשונית מורכבת מהכל למעט מזון. משונה הלא כן? כהוכחה לכך אוכל להציג לפניכם אנשים האוכלים בריא אך אינם בריאים כלל. אולי הם תקועים במערכת יחסים חולנית, אולי הם לא מאפשרים כל ביטוי לדחפים היצירתיים המדוכאים ואולי לא הם לא חשים מוערכים בעבודה? לראיה, אציג לכם אנשים שממלאים את קיבתם עם מזון זיפת יום יום אבל מחייכים תמיד, אוהבים את בני זוגם וחשים סוג של שליחות בעבודתם. אני לרגע לא רוצה להמיט בערכו של שייק ירוק יומי אבל הוא איננו כל העניין.

אז אתם בוודאי שואלים מה פתאום בראוניז לארוחת בוקר?!

לפני שנתיים נהרגה בת יחידה של עמית, מורה לניה מעבר לים, בתאונת דרכים. נהג רכב הפוגע לא ציית לתמרור עצור וכמה שעות לאחר מכן קלואי מתה בזרועות אמה. לכבוד יום הראשון של חופשת החורף אמה פינקה אותה בבראוניס לארוחת הבוקר.

כאות הוקרה לקלואי וכתזכורת לנו לשבריריות החיים, אמה הנהיגה לפני שנה אירוע בשם "בראוניס לארוחת בוקר". זה הפך לאירוע חובק העולם ברשת החברתית. אמה של קלואי כותבת:

"אצלנו בבית, אנו רצינו להפוך כל יום ל"היום הטוב ביותר אי פעם".ב- 18 בפברואר, 2016 אמור היה להיות יום הולדתה ה -8 של קלואי. כדי לכבד ולזכור בתי היחידה, רוז קלואי המתוקה, אני מזמינה אתכם להצטרף אליי גרסתכם של "היום הטוב ביותר אי פעם". רוצים בראוניז לארוחת בוקר? כֵּן! רוצים לצפות בסרטים כל היום? כֵּן! רוצים לצאת לטיול אחרי ארוחת ערב? כֵּן! רוצים לקרוא לילדכם סיפור נוסף לפני שינה? כֵּן!"

"מה שגורם לכם להרגיש שמח להיות בחיים, עשו זאת. יחד, ניצור יום יפה לזכרה של ילדה יפה."


אם אהבתם ואתם לא מנויים, אבקש שתרשמו לרשימת ההפצה של הבלג. נא לרשם לרשימת התפוצה כאן.

אני אשמח אם תוכלו להפיץ את מסרי בעולם. יש כאן סרט חמוד עם מסר עוצמתי. מוזמנים לשתף.

הצטרפו אליי: בחרו בשפע בריאות בשלמותה! ‏

You Tell Your Future – The Power is Ours!

Imagine you had a looking glass where for a very short window of time you could observe, live the ‎final moment, day, year or years of your life. The picture that you see is clear. Startled, you clearly ‎do not like what you see. A wave of sadness and fright paralyzes you.

power2

אַתָּה כותב את סיפור חייך‎.‎
אַתְּ בונה את עתידך‎:‎
הבחירות, הגוונים והסיפור שלך‎.‎

הכוח הוא שלנו!‏