האומץ לגעת – Breaking Bread

על המופע

"האומץ לגעת – Breaking Bread" הוא מופע יחיד במינו, מסע של ריפוי עצמי, יצירה אוטוביוגרפית דו-לשונית אקלקטית שזורמת מעברית לאנגלית הלוך וחזור. תוך כדי אפיית לחם, סיפור, ריקוד, שירה ושירה מדוברת העלילה מתגלה. המסע הופך להיות אישי לא רק ליוצרת, אלא גם לצופה. היא נוגעת בכל אחד ואחת במקומות רכים, נשכחים, מיותמים וכואבים.

בסיום המופע, מתוך השקט שנוצר, הקהל מוזמן "לחלוק לחם" למעגל של שיח, חיבור, חוויה, חגיגה וטעימה: בריאות במיטבה.

היצירה "Breaking Bread" נולדה בין סגר לסגר, בליווי והנחיה של אלונה פרץ ורועי בירן בסדנה "מותר" – מרחב לתפיסת חלומות בזנב. המופע נמשך כשעה ורבע, כשעתיים בסה"כ (כולל שיח וחגיגה).

צופים כתבו

“באומץ רב הילה פותחת את הבית, המטבח וסיפור ההחלמה שלה, מביאה ומביעה את עצמה בכל כישוריה – בקול, תנועה ומשחק.

היא עוברת בין צורות ביטוי, שפות וזמנים ובמקביל ללחם הנאפה וממלא את המרחב בריחו, גם הסיפור שלה מתגבש לכדי חוויה שלמה.

חוויה מיוחדת במינה ☺️ "


"מופע של אישה אחת שלא נכנעה.

מפתיעה, מרגשת, בועטת.

הילה לוקחת את הצופים למסע. לא תמיד קל לעיכול, תרתי משמע.

היא מגישה את הסיפור שלה בדרך מקורית, ומעוררת מחשבה.

השראה נשית!"


"… אנו רואים כיצד קיבעון מחשבתי מוביל לאסון. לנו נותר לערוך חשבון עם עצמנו והדרך שבה אנחנו בחרנו ללכת."


"כמה חן ואומץ משולבים שהבאת מתוכך ובצורה כל כך יצירתית ואותנטית. הצלחת להעביר מסרים חשובים ומלאים עוצמה שעד לרגע זה (כמעט שבועיים אחרי) אני עדיין נושמת ומהדהדת אותם …"


הילה גוזני

הילה (הלין) גוזני ילידת ארצות הברית. את שורשיה נטעה בתנועת הנוער "הבונים" (כיום "הבונים-דרור"), שם מצאה לעצמה בית בשנים ‏המעצבות של נעוריה. בגיל תשע עשרה בלבד עלתה לארץ כחיילת בודדת.

בשנים הראשונות בנתה לה בית ומשפחה בקיבוץ. במשך השנים למדה תואר ראשון ושני בכלכלה וניהול ועבדה בייעוץ עסקי (Business Intelligence).

משבר בריאותי גרם לה להתבונן פנימה, להקשיב לגוף ולהטיב עמו. היא למדה וחקרה אפיקים חדשים והתחילה לעסוק בשילובי תזונה, תעוזה ותנועה.

הילה היא מחברת הספר "הליני ביני ו-16 הדרכים" (עברית, אנגלית וערבית), מורה לניה (שיטת תנועה המשלבת אומנויות הריקוד, הריפוי והלחימה), מאמנת לתזונה אינטגרטיבית (IIN), מדריכת אופניים, ובוגרת קורסים רבים הכוללים קורסי בישול של השף מתיו קינני (FFI), תזונה על בסיס צמחים (  (eCornellוחקירת המיקרוביום עם פרופסור רוב נייט. 

שרשרת ארוכה של שילובים, חיבורים ויצירה הולידה את המופע "Breaking Bread". "הבחירה בבריאות היא בידנו."